קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

The Whickers

ארגון The Whickers הוקם בשנת 2015 על מנת לממן ולהפיץ סרטים מקוריים וחדשניים. הארגון מבקש להשתמש במורשת הנדיבה של השדרן החלוצי אלן וויקר, על מנת לתמוך במפיקי סרטים וסרטים דוקומנטריים מתעוררים במימון והפקה של תוכניות מובילות. פעילות The Whickers כוללת שני פרסים שנתיים: פרס מימון הקולנוע והטלוויזיה ופרס פיצ' לפודקאסט. הארגון מפעיל גם את תוכנית Bursary Scheme בארבעה אזורים בעולם שבהם המימון לסרט תיעודי מוגבל מסיבות חברתיות-פוליטיות או כלכליות.

פרס מימון הקולנוע והטלוויזיה מוענק מדי שנה ובשווי של 100,000 ליש"ט כשפרס הסגן בשווי 20,000 ליש"ט.

FILMMAKERS WITHOUT BORDERS

ארגון יוצרי סרטים ללא גבולות (FWB) תומך ביוצרי סרטים עצמאיים ברחבי העולם באמצעות מענקים ויוזמות מימון אחרות. הפרויקטים הנתמכים כוללים סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטריים ופרויקטים תקשורתיים חדשים שמתאימים לנושאים של צדק חברתי, העצמה וחילופי תרבות.

Chicken & Egg Pictures

Chicken & Egg Pictures מעצבת עולם הוגן וצודק יותר עם הכוח הקטליטי של סרטים דוקומנטריים על ידי מתן מימון, הדרכה וגישה לתעשייה לקהילה עולמית של נשים ויוצרי סרטים מגדריים. עבודת הארגון נעשית דרך פריזמה שמכירה בכך שצורות שונות של חוסר שוויון לעתים קרובות פועלות יחד ומחריפות זו את זו, מאטות או אפילו מעכבות את הקריירה של אנשים. משימת הארגון היא לשבש ולעזור לפרק את המחסומים הללו.

מאז היווסדה, Chicken & Egg Pictures העניקה מענקים בשווי של יותר מ-12 מיליון דולר והקדישה אלפי שעות של הדרכה יצירתית ליותר מ-500 יוצרי סרטים מרחבי העולם. סרטים הנתמכים על ידי הארגון זכו להכרה בינלאומית עם אותות הכבוד הגבוהים ביותר בתעשייה, כולל פרסי אוסקר ופרסי אמי.

Perspective Fund

מונע על ידי אמונה זו, קרן Perspective תומכת בפרויקטים יצירתיים שלא רק עומדים בפני עצמם ככלי תקשורת מהשורה הראשונה, אלא גם מציידים את קהלי היעד שלהם בידע, בכוח הרצון ובתשתיות קהילתיות כדי להביא לעולם יותר חברתי וכלכלי – עולם שבו ליותר אנשים יש יותר גישה להזדמנויות.

Perspective מספקת יוצרים את המימון, הכלים והתמיכה המונעת על ידי אסטרטגיה כדי לספר סיפורים על צדק ושוויון היוצרים פעולה. הקרן מחויבת להפיכת הנרטיבים מחדש בדרכים המעצבות מחדש את התפיסות וגורמות לשינוי חברתי. הקרן סיפקה מימון ליותר מ-80 סרטים ויותר מ-75 ארגונים דוקומנטריים עד כה.

Threshold Fund

החל מ-2016, השותפות של Doc Society ושל הקרן Threshold נולדה מתוך אמונה משותפת כי לסרטים תיעודיים יש פוטנציאל לשנות את התפיסה הציבורית בנושאים מרכזיים על ידי חקר סיפורים משכנעים, שאינם מיוצגים כראוי עם עומק וניואנסים שאינם נראים ברוב אמצעי התקשורת המרכזיים.

הקרן תמכה בכ-40 סרטים עם מענקי הפקה של יותר מ-1.6 מיליון דולר. סרטים אלה נגעו בנושאים כמו דמוקרטיה, צדק גזעי, זכויות להט"ב, הגירה, משבר האקלים, וחופש הביטוי. סרטים שמדברים אמת, מחברים אותנו לאנושיות ופותחים את האפשרות לחולל שינוי.

The Rogovy Foundation

הקרן The Rogovy Foundation הקימה את התוכנית The Miller / Packan Film Fund אשר תומכת בסרטים דוקומנטריים מעוררי השראה ומעשירים. מאז הקמת התוכנית בשנת 2016 מוענקים מדי שנה מענקים בסך 200,000 דולר ל-8 עד 12 יוצרי סרטים. כל מענק הוא חד פעמי ומוצע בסכומים של עד 25,000 דולר.

World Cinema Fund

קרן WCF נוסדה בשנת 2004 ביוזמת קרן התרבות הפדרלית הגרמנית ופסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. היא ביססה את עצמה במהירות כאחד המוסדות המובילים בתחום מימון הסרטים הבינלאומי להפקות אמנותיות וחדשניות.

הקרן מתמקדת בגיבוי ההפקה וההפצה של סרטים מאמריקה הלטינית, האיים הקריביים והאזור הפסיפי, אפריקה, המזרח התיכון, מרכז ודרום מזרח אסיה, הקווקז, כמו גם בנגלדש, נפאל, מונגוליה וסרי לנקה.

מטרת הקרן היא לקדם קולנוע באיכות גבוהה מאותם אזורים תוך טיפוח גיוון תרבותי בבתי קולנוע גרמניים, כמו גם תמיכה בשיתופי פעולה בין מפיקים גרמנים ואירופיים לשותפים משאר העולם. כל סרטי WCF שהושלמו עד כה הוקרנו בבתי קולנוע ובפסטיבלים ידועים. רבים זכו בפרסים משמעותיים, הוכחה להצלחת היוזמה ברחבי העולם.

ה-WCF מספקת תמיכה בתחומי ההפקה, הפוסט-פרודקשן וההפצה לסרטים באורך מלא ולסרטים תיעודיים יצירתיים. בשיתוף פעולה עם מוסדות אחרים, הוקמו יוזמות חדשות לפיתוח פעילויות מעבר לתוכנית המימון של עצמו.

The Frameline Completion Fund

הקרן של Frameline מספקת מענקים ליוצרי סרטים בתהליך מתקדם. המענקים הם עד 5,000 דולר ומוענקים לסרטים המייצגים ומשקפים את חיי הלהט"ב על כל המורכבות והעושר שלה.

במשך יותר מרבע מאה, Frameline העניקה 667,500 דולר ליותר מ190 פרוייקטים כדי לסייע להבטיח כי פרויקטים הלהט"בים יושלמו ויופצו לקהל הרחב.

SFFILM Documentary Film Fund

קרן הסרטים התיעודיים של SFFILM (DFF) תומכת בעיסוק בסרטים דוקומנטריים שלאחר ההפקה, המציגים סיפורים משכנעים, דמויות מסקרנות, וגישה חזותית מקורית וחדשנית. מאז השקתה ב-2011, קרן הסרטים התיעודיים SFFILM השקיעה יותר מ-900,000 דולר כדי לקדם עבודות חדשות של יוצרי סרטים ברחבי העולם.
מענקי DFF מוענקים פעם בשנה לפרויקטים של סרטים תיעודיים ופתוחים ליוצרי סרטים בינלאומיים. סכומי המענקים האישיים ומספר המענקים שיינתנו ייקבעו על בסיס שנתי. כמו בכל מענקי SFFILM, בנוסף לפרסי המזומנים, המקבלים יקבלו גישה להטבות רבות באמצעות תוכנית הפיתוח המקיפה והדינמית של יוצרי SFFILM.

דילוג לתוכן