סדנאות אומן

מפגשי סדנאות אומן מעניקות ליוצרים ולמפיקים המשתתפים בהן את התשתית המקצועית, הכלים והידע הנדרשים ליצירת שיתופי פעולה בין-לאומיים לגיוס משקיעים זרים ולהפצת הסרט ברחבי העולם.
הסדנאות תורמות ליצירת אמות מידה בין-לאומיות ליצירה התיעודית בארץ. הסדנאות מתקיימות במהלך כל חודשי השנה. 

לקראת פיצ’ינג פורום קו-פרודוקציות, נערכים שלושה מפגשים:

  • מפגש עם מומחים מחו”ל על שיפור ההצעה הכתובה והטריילר
  • סימולציה ראשונה (בד"כ באפריל)  על-ידי יוצרים ומפיקים מנוסים מישראל. 
  • סימולציה שנייה (בד"כ במאי) על-ידי יוצרים ומפיקים מנוסים מישראל. 

כמו כן, במהלך הימים שבהם מתקיים השוק, מתקיימות הרצאות על ידי האורחים מחו”ל. הרצאות אלה מעשירות את היוצרים הישראלים לא רק בהקשר של סרט מסוים. 

יעדי הסדנאות:
1. שיפור יכולתם של היוצרים לתרגם את רעיונותיהם לשפה קולנועית מפותחת ועשירה, תוך שימוש מרבי במדיום הוויזואלי.
2. שיפור יכולתם למסור חומרים מהמציאות הישראלית בתמונות ודימויים שאינם בהכרח תלויי-תרבות, כאלה שיובנו לקהלי צופים ברחבי העולם. 
3. העשרת ידיעותיהם של היוצרים בכל הנוגע לשיטות אפשריות לשיווק הרעיון או הסרט שלהם לרשתות טלוויזיה ולקרנות ברחבי העולם והרחבת הבנתם בנושאים כמו ”אריזה” מתאימה, וערוצי הפצה מומלצים לטלוויזיה ברחבי העולם (פסטיבלים ושווקים). 

באמצעות האירועים והמפגשים המגוונים שמספקות סדנאות האומן, היוצרים והמפיקים המשתתפים בהן מקבלים את ההכשרה הנדרשת להשתלבותם בתחום סרטי תעודה המופקים בקו-פרודוקציות בינלאומיות.

לקריאה נוספת: Making Documentaries in Israel- The External Eye
ראיון עם מנחי סדנת האומן הותיקים איקה ווקהאלטי (YLE פינלנד), טואה סטין מולר (ממייסדי ומנהלי EDN) והיוצר ארז לאופר (”יום אחד אחרי השלום”)


סדנאות קופרו בקמפוס
על מנת לעודד יצירה חדשה בפריפריה, מקיימת קופרו סדנאות מרוכזות לסטודנטים, בהן נפרשת בפניהם מפת השוק התיעודי הישראלי והבינלאומי והאפשרויות הפתוחות לתלמידים מיד בסיום לימודיהם בסיועה של הקרן. קופרו רואה בכל ערוץ פעולה שכזה הצהרת כוונות בעלת אופק, המקדמת את בניית התשתית לשוק התעודה בישראל ורואה בכל צעד משמעות עתידית הבאה לידי ביטוי לאורך זמן ונבחנת הלכה למעשה באיכות שיתופי הפעולה הבינלאומיים להם קופרו שותפה.

 

accessibility