קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

SXSW- South by Southwest

07.12.2021

פסטיבל קולנוע וכנס בינלאומי מוערך מאוד שקרנו עלתה בשנים האחרונות. הפסטיבל, שנמשך עשרה ימים מדיי שנה בחודש מרץ, נכנס לתחום הניו מדיה באופן משמעותי והיום נחשב לאחד המקומות אשר מציגים בו את מיטב התוצרת הויראטולית.

הפסטיבל, שמתקיים באוסטין שבמדינת טקסס, החל את דרכו בשנת 1987 כפסטיבל מוסיקה בכלל. בשנת 1993 הוקרנו לראשונה במסגרתו גם סרטי קולנוע וסרטים קצרים ולאחרונה, כאמור החלו להקרין בו גם סרטי ניו מדיה הסובבים סביב משחקי מחשב ומיזמים חדשים המאתגרים את צורת הסיפור הקולנועית הקלאסית.

במהלך הפסטיבל מתקיימים עשרות אירועים תרבותיים ולא מעט הרצאות, כיתות אומן, מפגשים עם יוצרים, פאנלים וקבוצות מיקוד, תחת הכותרת Film Talk. במסגרת הזו נערכים גם מפגשים בין יוצרים לאנשי תעשייה להכוונה והדרכה.

בפסטיבל הבינלאומי מוקרנים כ-200 סרטים עם אוריינטציה רחבה מאוד – מסרטים תיעודיים ניסיוניים עד קומדיות הוליוודיות מתקתקות עם דגש מיוחד על יוצרים צעירים וקולנוע איכותי.

במהלך ימי הפסטיבל מתקיימת תערוכת Trade Show  בה מוצגים פיתוחים בתחומי הקולנוע והניו מדיה ונחשפות טכנולוגיות חדשות, גדג'טים ועוד. לתערוכה הזו מגיעים נציגים של לא מעט חברות בינלאומיות וכל אחת מתגאה בהתקדמותה הטכנולוגית.

פסטיבל הקולנוע הוא תחרותי ומוענקים בו לא מעט פרסים ביניהם בקטגוריות כמו: הסרט העלילתי, התיעודי, הקצר, חביב הקהל, אנימציה ועוד.

ב- 2015 נערך במסגרת הפסטיבל כנס גדול שהכתיר את ישראל כאומת סטארט-אפ. בשנת 2016 הוקרנו במסגרת הפסטיבל שני סרטים תיעודיים ישראלים "מיסטר גאגא" של תומר הימן ו"פרינסס שואו" של עידו הר.

דילוג לתוכן