קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

Krakow Film Festival

07.13.2021

פסטיבל בינלאומי גדול יחסית שנוסד בשנת 1961 ומתקיים מדי שנה בסוף חודש מאי בעיר קרקוב. בפסטיבל מוקרנים סרטים מז'אנרים שונים עלילתיים, תיעודיים, אנימציה ועוד ויש בו מספר מסגרות תחרותיות, כמו התחרות לקולנוע תיעודי, תחרות לסרט הקצר, תחרות מקומית של קולנוע פולני ועוד, אם כי ללא ספק, הקולנוע התיעודי מקבל עדיפות בפסטיבל הזה ובשונה מפסטיבלים אחרים, מעטות הפעמים שסרט עלילתי זכה בפרס הסרט הטוב של הפסטיבל.

מדי שנה ניתן פוקוס למדינה אחרת ובנוסף נערכות מחוות ליוצרים מן העבר.

ב-2013 נוספה קטגוריה חדשה של סרטים העוסקים במוזיקה ובמקביל ישנו חלק שלם בפסטיבל המוקדש לסרטי ילדים ונוער, חלק המוקדש לסרטים שזכו בפסטיבלים גדולים אחרים וחלק המשלב קולנוע תיעודי ומדע.

במקביל לפסטיבל מתקיים שוק הסרטים של קרקוב – השוק הגדול ביותר במזרח אירופה והספרייה הדיגיטלית מאפשרת צפייה במאות כותרים מרחבי העולם.

מכיוון שהפסטיבל נערך בתקופת הקיץ הוא משופע בפעילויות חוץ הכוללות הופעות, תערוכות והקרנות בחלל פתוח לקהל הרחב.

פרסים בינלאומיים מחולקים בפסטיבל בשתי קטגוריות: סרטים תיעודיים וסרטים קצרים כשכל קטגוריה מחולקת לז'אנרים כך שבסיכומו של דבר מחולקים כחמישה פרסים בינלאומיים. בפסטיבל מוענק גם פרס של ארגון המבקרים פיפרסקי.

הקולנוע הישראלי מאוד פופולארי בפסטיבל הזה ונרשמת נוכחות מכובדת בפסטיבלים בשנים האחרונות.

 

דילוג לתוכן