קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

Festival de Cannes

07.13.2021

הפסטיבל, שנוסד בשנת 1946 נערך מדי שנה במאי, בעיר קאן שבריביירה הצרפתית.

למרות שהפסטיבל שומר על אופיו האיכותי הוא מקפיד על יצירת רשת עסקית רחבה לפיתוח הקולנוע הבינלאומי כשמעל ל 25 אלף אנשי מקצוע מתעשיית הקולנוע מגיעים לפסטיבל ולא מעט חוזי הפצה והפקה נסגרים במהלכו.

במסגרת הפסטיבל מתקיימות מספר תחרויות מקבילות ומוענקים מגוון פרסים. כל קטגוריה מהווה מעין פורום אוטונומי בפסטיבל עם חבר שופטים נפרד. התחרות הרשמית – בה מוענק דקל הזהב, מיועדת לסרטים באורך מלא מכל העולם, כמו כן ניתנים פרס הבמאי המצטיין, פרס השחקן ופרס השחקנית, פרס התסריט ולצד אלו פרס מפעל חיים. תחרות המיועדת לסרטים קצרים מכל העולם ומהלכה מוענקים שני פרסים. תחרות Un Certain Regard (מבט מיוחד) – בה מוענקים ארבעה פרסים. Camers D`or (מצלמת הזהב) – קטגורייה המיוחדת לסרטי ביכורים. Cinefondation – שהוקמה ב-1998 ומיוחדת לסרטי סטודנטים מבתי ספר ברחבי העולם.

במהלך ההקרנות גם נערכים פאנלים והרצאות ופרויקט Atelier שמציג כל שנה 15 פרויקטים סטודנטיאליים בפני אנשי מקצוע.

תוכניות הפסטיבל עמוסות במגוון תכנים לרבות הופעות מוזיקליות, כיתות אמן של יוצרי קולנוע מובילים, פרימיירות חגיגיות, מסיבות חוף, הקרנות סרטי מופת וסרטים קלאסיים משוחזרים ועוד.

אירוע חשוב וגדול שמתקיים במסגרת הפסטיבל הוא שוק הסרטים המפורסם Marche Du Film. השוק נוסד בשנת 1959 ומושך אליו בשנים האחרונות למעלה מ-10 אלפים אנשי תעשייה. שוק הסרטים מפעיל גם את האתר Cinando.com שהוא מאגר אונליין עצום לסרטי הפסטיבל וכולל פרטי התקשרות ואפשרות לצפות בסרטים.

הקולנוע הישראלי מאוד פופולארי בפסטיבל ובשנים האחרונות היה רצף מרשים של סרטים שהוקרנו בו. ב2021 נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל סרטו של נדב לפיד, "הברך", ובנוסף יוקרנו בו סרטו של ארי פולמן, "איפה אנה פרנק?", סרטו של שלומי אלקבץ, "מחברות שחורות", סרטו של ערן קולירין, "ויהי בוקר" וסרטה של אלינור נחמיה, "מה שלא נשבר". בתחרות סרטי הסטודנטים יתחרה סרטה של הבמאית מיה קפלן, "הביקור".

דילוג לתוכן