קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

Edinburgh international Film Festival

07.11.2021

אחד מפסטיבלי הקולנוע הוותיקים בעולם, נוסד בשנת 1947 ומתרחש כל שנה באוגוסט. הפסטיבל נוסד כפסטיבל בינלאומי של סרטים תיעודיים והמהדורה הראשונה שלו נפתחה על ידי ג'ון גרירסון, מייסד התנועה הדוקומנטרית הבריטית. בשנים הראשונות התהדר הפסטיבל בלא מעט שמות גדולים שהציגו את סרטיהם התיעודיים. שמות כמו: רוברטו רוסליני, רוברט פלהרטי, ז'אק טאטי, נורמן מקלארן ועוד. בשנות החמישים, כאשר הפסטיבל צבר תהודה עולמית, החלו להקרין בו גם סרטים עלילתיים. הגשת הסרטים כוללת דמי הרשמה.

בשנים האחרונות הציג הפסטיבל כמה מהכישרונות הטובים והמוכרים בתעשיית הקולנוע. כמו כן, במהלך הפסטיבל מתקיימים אירועים שונים כגון הקרנות חוצות, הרצאות, מפגשים עם יוצרים ותערוכות. הפסטיבל מקיים "מעבדת יוצרים" המציעה סדנאות מקצועיות בתחומים שונים כמו סאונד, בניית סיפור ועוד. כמו כן הפסטיבל מקדיש רצועה לסרטים קלאסיים ומחוות ליוצרים.

הפסטיבל דורש בכורה בריטית לסרטים המוצגים במסגרות השונות (להוציא סרטים קצרים ואנימציה) אך מעדיף, מטבע הדברים, בכורה אירופאית או עולמית. במהלך הפסטיבל מוקרנים כ-200 סרטים ומבקרים בו למעלה מ-50 אלף אנשים.

דילוג לתוכן