קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

Documentary Edge Festival

07.12.2021

פסטיבל בינלאומי לקולנוע דוקומנטרי, המתקיים במהלך חודשים מאי ויוני בערים אוקלנד ווולינגטון שבניו זילנד. הפסטיבל נוסד בשנת 2005 והוא מציג, על פי הצהרתו, סרטים שזכו בהצלחה בפסטיבלים אחרים או שזכו בשבחי הביקורת. בשנים האחרונות נוספה גם קטגוריה נפרדת של סרטים ניו זילנדיים. זהו הפסטיבל המרכזי בניו זילנד לקולנוע תיעודי. מוקרנים בו למעלה מ-70 סרטים מרחבי העולם, קצרים וארוכים ופוקדים אותו כ-12 אלף איש.

הפסטיבל מחלק פרסים במספר קטגוריות, אולם רוב הפרסים שמורים לתוצרת הניו זילנדית בקטגוריות הסרט הטוב ביותר והבמאי, הפרסים לעריכה, לצילום, ופרס לסרט או סדרת רשת. לסרטים בינלאומיים מוענקים פרסים בקטגוריות: הסרט הארוך, הסרט הקצר, והבימוי הטובים ביותר.

במקביל לפסטיבל נערך פורום מקצועי הנקרא Screen Edge  שבמהלכו מתקיימות הרצאות וסדנאות במגוון נושאים הרלוונטיים לתעשייה. כמו גם סדנא ליוצרים צעירים תחת הכותרת Doc Lab שמפגישה את היוצרים עם אנשי תעשייה בינלאומיים.

הקולנוע הישראלי זוכה לייצוג נכבד בפסטיבל ואין כמעט שנה בה לא הוקרנו סרטים מישראל.

בשנת 2020 ו-2021 הפסטיבל התקיים במתכונת דיגיטלית למשך חודש.

דילוג לתוכן