קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

קולנוע לשם שינוי – משחק הצללים
יום ג׳ 14/12 | 20:30 | סינמטק 3, סינמטק תל אביב

סרטי קולנוע תיעודיים רבים מעלים מודעות לנושאי בוערים ומגוונים, כולל לקהילות ותופעות חברתיות שאינן מיוצגות כראוי במסגרת הדיון הציבורי והחברתי. באמצעות סיפורים מעוררי אמפתיה ודיון, ניתן לשנות דעת קהל, להשפיע על התנהגויות חברתיות ומדיניות ציבורית ועל ידי כך להפוך את הסרטים התיעודיים למחוללי שינוי חברתי ממשי.

בתום הקרנת "משחק הצללים" נשוחח עם בימאיות הסרט, איפייה בלנקרוורט ואלס ון דריל, על איך לגרום לקהל שצופה בסרט לצאת מההקרנה ולרצות להביא לידי שינוי בחיים האמיתיים, ולא להשאיר אותו רק על המסך. הבימאיות תספרנה על תהליך בניית קמפיין האימפקט: משלב התחקיר, עבור במורכבות הצילומים, גיוס שותפים, עד לימים אלה, בהם הסרט מסתובב בעולם וגורם שינוי של ממש. השיחה תתקיים בשפה האנגלית

ההקרנה והשיחה במסגרת פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם

 

משחק הצללים
הולנד, 2021, 90 דק'.
אנגלית, ערבית, יוונית, כתוביות בעברית ובאנגלית
בימוי: איפייה בלנקרוורט, אלס ון דריל
קבוצה של בני נוער עוסקת במשחק המסוכן ביותר בעולם: חציית הגבול באירופה. הם נולדו בסוריה, בדארפור, באפגניסטן ובעירק, ונמלטו על חייהם מהמלחמות שפקדו את ארצם. באירופה הם קיוו למצוא ביטחון כלכלי ואנשים טובים שמכבדים זכויות אדם. במקום זה, הם פגשו מחסומים, גדרות ושומרים קשוחים. כדי לנוע קדימה, עליהם לצלוח מכשולים מפלצתיים כמו "אי הכלא", "מעבר המוות" ו"הגדר המדברת"; לכן הם קוראים לזה "המשחק". אלא שכאן מדובר בחיים האמיתיים, ובסכנות אמיתיות.
אנו פוגשים את הגיבורים בנקודות שונות על גבי מפת המשחק האירופי: עלי ודרב הפקיסטניים בסרביה, קבוצת חברים סודנים בוונטימיליה, הופ הניגרי בפלרמו ואדם הסורי באי לסבוס. אנו עוקבים אחריהם בחיי היומיום שלהם, מרוויחים מעט בעבודה בלתי חוקית, מנסים לצלוח את המחסום הבא או מתלבטים אם לוותר ולפרוש. הם נהנים, הם רוקדים, הם נתפסים ומוכים, הם פגיעים, אך גם נחושים ואמיצים. בחיפוש אחר חיים טובים יותר, הם ממשיכים לנסות – התקווה גדולה יותר מהפחד. אבל במשחק המזל הזה, מהם באמת הסיכויים שלהם?

להרשמה לחצו ניתן להרשם עד 14.12.2021

משחק הצללים הקרנה ושיחה