דוקומיוניטי חו"ל

לאחר אינספור הקרנות מוצלחות ברחבי הארץ, הקרנות דוקומיוניטי ממריאות לחו"ל!

קרן קופרו מקדמת הקרנות סרטים ישראלים בחו"ל, אשר מלוות לעיתים ההקרנות בשיחה עם יוצר/ת הסרט.

סרטי קופרו הוקרנו ברחבי העולם:

הודו - בשנת 2015 התקיים בקאלקטה בהודו DocedgeKolkata Asian Forum for Documentary בו במסגרת פרזנטציה של קופרו הוקרן הסרט "סגורות" / ליאת מר

פרו - בחודש דצמבר 2015 נחגג חודש הידידות בין ישראל ופרו. נערכו אירועים רבים שאת סופם חתם פסטיבל קולנוע שהקרין מספר סרטים ישראלים. הסרט "סיליקון ואדי" של הבמאי דניאל סיון הוקרן בעיר לימה, פרו פני הקהילה היהודית והמקומית.

גרמניה - בחודש דצמבר 2015 הוקרנו שני סרטים במסגרת שיתוף פעולה עם ארגון הנשים הדוקומנטריסטיות בקלן, גרמניה - LaDoc. ניערך סמינר בו הוקרנו הסרטים "יום אחד אחרי השלום" של הבמאים ארז ומירי לאופר ו-"לראות אם אני מחייכת" של הבמאית תמר ירום. לאחר הסרט נערכו שיחות עם תמר ירום ועם גיבורת הסרט יום אחד אחרי השלום - רובי דמלין.

הודו - בשנת 2014 החל שיתוף פעולה בין קרן קופרו לפסטיבל XChange בצ'נאי, הודו. זהו פסטיבל שמביא ביחד כ-300 יוצרים מ-20 ארצות, לשלושה ימים של ועידות, סדנאות, תצוגה של סרטים ומוזיקה, מפגשים ויצירת הזדמנויות בינלאומיות. הסרטים הישראלים לוו לעיתים בשיחות עם יוצרי הסרטים. בין הסרטים שהוקרנו: "ג'יפסי דייבי" / רייצ'ל לאה ג'ונס, "גן עדן" / רן טל, "לא החיים שלך" / טל שפי, "חלום קוסטריצה" / איל סיבי ו-"הממלכה המופלאה של פאפא אליאב" / נועם פנחס וטל ברדה.

 

בשנת 2017 מתוכננות הקרנות בארצות נוספות - עדכונים בהמשך!

נגישות