דוקומיוניטי

פרויקט דוקומיוניטי

קופרו - הקרן לשיווק סרטי תעודה ואנימציה היא הבמה הישראלית המובילה להשמעת מגוון הקולות הרחב של יוצרי התעודה הישראלים. קרן קופרו מאמינה בראש ובראשונה במתן הזדמנות שווה ליוצרי סרטים בני כל המגזרים בישראל. לפיכך מיוחסת חשיבות רבה לאחריות החברתית שמגלים האמנים כלפי קידום עקרון היסוד של תרומה לפיתוח הקהילה.
דוקומיוניטי הוא מימושו של עיקרון זה. 
מטרת תכנית התרומה לקהילה של דוקומיוניטי היא למצוא חיבור רלוונטי בין יוצרי סרטים תיעודיים לבין קבוצות  שונות בחברה, וכך ליצור דו-שיח בין המגזרים השונים. כארגון ללא כוונות רווח עוזרת קרן קופרו ליוצרים, ללא תמורה, להוציא לפועל את סרטיהם. היוצרים שואפים להעניק בחזרה לקהילה באמצעות הסרטים שיצרו. 
דוקומיוניטי מסייעת ליוצרי הסרטים לערוך לקהילות שונות הקרנות מיוחדות של סרטיהם, המלווים בכתוביות לרוסית, לאתיופית או לערבית. בעקבות ההקרנות מתקיימים דיונים פתוחים בהנחיית הבמאים, אשר מאפשרים הן לקהל והן ליוצרי הסרט להקשיב וללמוד אלה מאלה.

בין הפרויקטים האחרונים:

- הקרנות בבית דני, שכונת התקווה - אוקטובר- נובמבר 2018

- הקרנות בשיתוף תיאטרון יפו - יולי-ספטמבר 2015, אוגוסט – אוקטובר 2016, ספטמבר- אוקטובר 2017

- הקרנות בבתי אבות בדרום הארץ - פרויקט מתמשך 2014-2016

- הקרנות לבני נוער במועדון "אכפת" בשכונת התקווה בתל אביב - 2014

- הקרנות תחת פרויקט "דוקו-שיח" - הקרנות במכינות קדם צבאיות, סמינרים לבנות דתיות ובמכללה לשוטרים בבית שמש - 2016

- הקרנות בבית יד לבנים ברמת השרון - 2015-2016

 

דוקומיוניטי - תחילת הדרך


התוכנית הושקה ב-18 באוקטובר, 2006 במרכז הקהילתי החדש של הכפר דבורייה. 
קופרו הקרינה את סרטו של אורי רוֹזֵנוַוקס, ”החוג לקולנוע”, המספר את סיפורה של קבוצת נשים בדואיות, אשר דרך העבודה על סרטן הראשון חוקרות ומגלות היבטים בהיסטוריה שלהן, שהיו עד אז בחזקת טאבו. 
במרכז למוסיקה של כפר ערה, הקרינה קופרו את סרטה של טל חכים, ”טלי פחימה חוצה את הקווים”, במתנ”ס באשדוד הוקרן סרטה של טלי שמש ”מועדון בית הקברות” שתורגם לרוסית והוקרן בפני חברי הקהילה הרוסית שם. 
סרטם של יונתן ומאשה צור ”עמוס עוז” הוקרן בטייבה, ”אשכנז” של רחל לאה ג’ונס ואסנת טרבלסי הוקרן בכפר קרע . 
במכללת תל חי הקרינה קופרו בפני סטודנטים יהודים וערבים ישראלים את הסרט ”ישראל בע”מ” של מור לושי ובמתנ”ס של ג’סר א זרקה את הסרט ”כעבור תשע שנים” של שרי עזוז ויפעת קידר . הסרטים לווו בכתוביות תרגום לערבית.
פרוייקט דוקומיוניטי מעניק הזדמנות שווה ליוצרים בני כל המגזרים, התרבויות והדתות בישראל ומאפשר ייצוג שווה למגוון הקולות הקיימים בחברה הישראלית. הפרויקט מעביר את מסריהם של יוצרים ישראליים למסכיהם של מיליוני אנשים בעולם ומאפשר חילופי תרבות כנים ומעמיקים ביניהם. בנוסף על כך שואף הפרויקט להמשיך בבניית שיתוף הפעולה בין ישראל לאירופה בתחום הקולנוע, למען פיתוח היצירה התרבותית ולמען תועלתם ההדדית של כל המעורבים בכך. 

פרוייקט דוקומיוניטי הינו אחד המרכיבים הייחודיים בתמהיל הפעילויות של קופרו – הקרן לשיווק סרטי תעודה ואנימציה

י

 

 

 

accessibility