מדריך הקופרו

מדריך הקופרו הוא מדריך ייחודי המכיל מידע חיוני, מעודכן ומקיף בעבור יוצרי סרטי תעודה ישראליים המעוניינים בגיוס מימון ובקבלת חסויות מגופים בינלאומיים.

יוזם שותף וכותב מהדורות קודמות הוא יורם שפר.

זו מהדורה שישית של מדריך הקופרו והיא בשיתוף עם קרן רבינוביץ’ לאומנויות – פרוייקט קולנוע.

מדריך הקופרו הוא מדריך ייחודי המכיל מידע חיוני, מעודכן ומקיף בעבור יוצרי סרטי תעודה ישראליים המעוניינים בגיוס מימון ובקבלת חסויות מגופים בינלאומיים. הוא מאגד בתוכו מידע על קרנות, פסטיבלי סרטים ואמנות בינלאומיות, אך עיקר כוחו וייחודו טמון בכך שהמידע איננו גולמי אלא מכיל בתוכו פרשנות, טיפים והסברים. כלומר, הוא איננו רק אוסף כתובות ותאריכים, אלא מכיל מידע רקע מקיף על כל פסטיבל: כמות הסרטים שהשתתפו בו בעבר, סכומי וכמויות הפרסים וכו’.

מטרת מדריך הקופרו היא להקל על התמצאות היוצר חסר המומחיות בתחום שההיצע בו ענק והמידע מרובה מכדי שניתן יהיה לשלוט בו. המידע מסייע ליוצר לבחור בפסטיבל המתאים לו ולסרטו (כזה השייך לזרם מרכזי או אלטרנטיבי, פסטיבל נושאי או אקלקטי וכו’). חשוב לציין שמדריך הקופרו מיועד עבור היוצרים העצמאיים. מטרתו לרכז ולהסביר את מירב ההיבטים הקשורים להפצה עצמאית ולגיוס שותפויות הפקה בינלאומיות והוא כלי שימושי ביותר עבור קולנוענים ישראלים בבואם לתכנן את האסטרטגיה שלהם לתקצוב קו-פרודוקציה בינלאומית ולשיווק סרטם ברחבי העולם לאחר השלמתו.

המדריך יעלה לאתר זה בקרוב.

נגישות