פולין - Krakow Film Festival

(מועד אחרון להגשה – פברואר)

פסטיבל בינלאומי גדול יחסית שנוסד בשנת 1961 ומתקיים מדי שנה בסוף חודש מאי בעיר קרקוב. בפסטיבל מוקרנים סרטים מז'אנרים שונים עלילתיים, תיעודיים, אנימציה ועוד ויש בו מספר מסגרות תחרותיות, כמו התחרות לקולנוע תיעודי, תחרות לסרט הקצר, תחרות מקומית של קולנוע פולני ועוד, אם כי ללא ספק, הקולנוע התיעודי מקבל עדיפות בפסטיבל הזה ובשונה מפסטיבלים אחרים, מעטות הפעמים שסרט עלילתי זכה בפרס הסרט הטוב של הפסטיבל.

מדי שנה ניתן פוקוס למדינה אחרת ובנוסף נערכות מחוות ליוצרים מן העבר.
ב-2013 נוספה קטגוריה חדשה של סרטים העוסקים במוזיקה ובמקביל ישנו חלק שלם בפסטיבל המוקדש לסרטי ילדים ונוער, חלק המוקדש לסרטים שזכו בפסטיבלים גדולים אחרים וחלק המשלב קולנוע תיעודי ומדע.

במקביל לפסטיבל מתקיים שוק הסרטים של קרקוב - השוק הגדול ביותר במזרח אירופה והספרייה הדיגיטלית מאפשרת צפייה במאות כותרים מרחבי העולם.

מכיוון שהפסטיבל נערך בתקופת הקיץ הוא משופע בפעילויות חוץ הכוללות הופעות, תערוכות והקרנות בחלל פתוח לקהל הרחב.

פרסים בינלאומיים מחולקים בפסטיבל בשתי קטגוריות: סרטים תיעודיים וסרטים קצרים כשכל קטגוריה מחולקת לז'אנרים כך שבסיכומו של דבר מחולקים כחמישה פרסים בינלאומיים. בפסטיבל מוענק גם פרס של ארגון המבקרים פיפרסקי.

הקולנוע הישראלי מאוד פופולארי בפסטיבל הזה ונרשמת נוכחות מכובדת בפסטיבלים בשנים האחרונות: בפסטיבל בשנת 2015 הוקרנו הסרטים, "תחנה סופית" של ג׳ולי שלז, ''כמעט חברות'' של ניצן אופיר, "תקופת מבחן" של אביגיל שפרבר, "זרע קודש" של אורי גרודר והסרטים הקצרים "פת לחם" של עידן הובל, ו"סירנות" של שירי עמית. ב 2016 הוקרנו "מי יאהב אותי עכשיו?" של תומר הימן, "קרדיט לרצח" של ולאדי אנטונביץ', "אם תחייך העולם יחייך אליך" סרטם התיעודי הקצר של יואב גרוס ואיהאב טרביה, הסרט התיעודי הקצר "בית האילמת" של תמר קיי וסרט האנימציה הקצר של חן וינר "ראיונות".

accessibility