גרמניה - Film Fest München

(מועד אחרון להגשה: סרטים תיעודיים – מרץ. סרטים עלילתיים: אפריל)

פסטבל הסרטים הבינלאומי במינכן מתקיים מדי שנה  בתחילת חודש יוני מאז נוסד בשנת 1983. זהו פסטיבל רב מוניטין ומוערך בעיקר בגלל הבחירות האומנותיות שלו. הפסטיבל מתהדר בסרטים מכל הז'אנרים כולל סרטי אנימציה, סרטים ניסיוניים וסרטי ניו מדיה. כמו כן, הפסטיבל נותן זרקור לסרטי ביכורים של יוצרים צעירים, סרטי אומנות חתרניים וסרטי ילדים.

במסגרת הפסטיבל מוענקים מספר פרסים כספיים, בהם גם פרס לסרט הזר הטוב ביותר ולסרטים עלילתיים ותיעודיים.

בפסטיבל מוקרנים למעלה מ-200 סרטים במסגרות השונות וכ-75 אלף איש פוקדים אותו, בהם גם עיתונאים, אנשי תקשורת ותעשייה וסטודנטים לקולנוע (שיכולים להיכנס חינם להקרנות השונות). לפסטיבל ספריית סרטים ענפה מסרטים שהוקרנו בשנים עברו, אליה יכולים אנשי התעשייה והסטודנטים לגשת ללא עלות נוספת.

בשנת 2015 לציון 50 שנה לכינון יחסים דיפלומטיים בין גרמניה וישראל, החליפו ביניהם פסטיבל מינכן ופסטיבל ירושלים מבחר סרטים. הסרטים הישראלים שהוצגו במינכן כללו את: ''האיש שבקיר'' של יבגני רומן, ''בלי לומר מילה'' של ענת גורן ו"ויטה אקטיבה: ביוגרפיה רוחנית של חנה ארדנט'' של עדה אושפיז. ב 2016 הוקרנו הסרטים "אבוללה" של יונתן גבע, "ההר" של יעל קיים, "תיקון" של אבישי סיון ו"רבין, היום האחרון" של עמוס גיתאי.

accessibility