ארצות הברית - Hamptons International Film Festival

(מועד אחרון להגשה – מתחילת אפריל עד סוף מאי)

פסטיבל לקולנוע בינלאומי עצמאי הנערך בתחילת חודש אוקטובר בהמפטון שבמדינת ניו יורק. הפסטיבל, שנוסד ב- 1992, מקרין סרטים עצמאיים עלילתיים ותיעודיים וכן סרטים קצרים. הסרטים הקצרים שמתקבלים לפסטיבל יכולים בהמשך להיות מועמדים לפרס האוסקר.

הפסטיבל מקיים מסגרת תחרותית ומעניק פרסים רבים, בהם הפרס המרכזי Golden Starfish המוענק לסרט העלילתי הטוב ביותר. בשנת 2014 זכה בפרס זה סרטם של רונית ושלומי אלקבץ "גט". פרסים נוספים מוענקים לסרט התיעודי הטוב ביותר ולסרט הקצר הטוב ביותר. בקטגוריות המצוינות ניתנים גם פרסי "חביב הקהל".

פרסים נוספים מוענקים לבמאי הטוב ביותר ופרס מיוחד לסרט בנושאי מדע וטכנולוגיה. פרסים מוענקים גם לסרטי סטודנטים וסרטים קצרים עצמאיים. תחרות צדדית בפסטיבל, בשם Conflict & Resolution מיועדת לסרטים העוסקים בנושאים פוליטיים מובהקים.

פרט להקרנות ולהתחרויות כולל הפסטיבל תכנית עשירה ומגוונת של פאנלים עם יוצרים, שחקנים ואנשי מקצוע מובילים מתעשיית הקולנוע.

ההרשמה לפסטיבל כוללת תשלום דמי הרשמה.

ב 2014 זכה כאמור ''גט'' בפרס הסרט הטוב ביותר ובאותה שנה הוסיפו השופטים באופן חד פעמי קטגוריה לשחקנית הטובה ביותר כדי לציין את משחקה של רונית אלקבץ. בנוסף הוקרנו גם סרטו של ערן ריקליס "ערבים רוקדים" וסרטה של טליה לביא  "אפס ביחסי אנוש". בשנת 2015 הוקרנו "תיקון" של אבישי סיון ו"חפיפה" של איריס זכי.

accessibility