קרן קופרו לשיווק תוכן ישראלי פועלת לקידום יוצרי ויוצרות קולנוע לאורך השנה. הפעילות של הקרן תלויה רבות בשיתוף הפעולה המתמשך עם תעשיית הקולנוע בישראל ובעולם.

תרומתכם.ן תסייע לקופרו להרחיב את פעילותנו בהפצת סיפורים מישראל ברחבי העולם ולהגדיל את מעגל היוצרים.ות בהם.ן נוכל לתמוך. תרומה בכל סכום תתקבל בברכה. התרומה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, קבלה תשלח בהתאם.

לתרומה כספית >>

אתם.ן מוזמנים.ות להצטרף אלינו כמתנדבים.ות במגוון האירועים שהקרן מפיקה. להתנדבות ניתן לשלוח לנו מייל ל: info@copro.co.il או למלא פרטים בטופס יצירת קשר בעמוד צור קשר ונחזור אליכם.ן

נעים מאוד, אנחנו קופרו

קופרו – הקרן לשיווק תוכן ישראלי מסייעת לסרטי קולנוע ופרויקטי מדיה ישראלים בגיוס כספים מחו”ל ויצירת קופרודוקציות ושיתופי פעולה עם גורמי תעשייה ומקבלי החלטות בינלאומיים. ייחודה של פעילות קופרו טמון בהבאת מקבלי ההחלטות מחו”ל אל היוצרים כאן בישראל, וביצירת מסגרות הכשרה והעשרה מקצועיים ובסטנדרטים גבוהים .

את העמותה יזמה והקימה אורנה ירמות ז”ל ואתר זה מוקדש לזכרה.

מאז הקמתה, צברה קרן קופרו מוניטין והישגים כלכליים חסרי תקדים. היא חוללה מהפכה בהיקף וכמות הקופרודוקציות הבינלאומיות של סרטי תעודה ישראלים והגדילה את מכירות והקרנות הסרטים הדוקומנטריים בחו”ל.

פעילויות קופרו לאורך השנה בנויות מחשיבה מערכתית, מקצועית וארוכת טווח, בה נבחנים מודלים מאירופה וארה”ב המותאמים למציאות הכלכלית והמקצועית בישראל. עושר היצירה התיעודית הישראלית והמסרים שהיא נושאת בחובה, אינם יכולים לפרוץ את גבולות הארץ ללא פעילות יזומה. קופרו פועלת באופן רציף ביצירת קשרים והזדמניות לאנשי התעשייה בארץ ומקדמת שיתופי פעולה עם מקבלי החלטות וארגונים ברחבי העולם.

הגשות ומסלולים

שוק קופרו מוקדש לחשיפת פרוייקטים תיעודיים ישראליים ויצירת מפגשים עם בכירי תעשיית הקולנוע התיעודי מרחבי העולם.

מסלול

Screening Room

לפרטים נוספים
מסלול

פיצ’ינג

לפרטים נוספים
מסלול

ערוץ לשניים

לפרטים נוספים
מסלול

ראף קאט

לפרטים נוספים
מסלול

Student Film Labs

לפרטים נוספים

צוות והנהלה

פנינה חלפון לנג

מנהלת אמנותית

אלינה אלכסה אוסיפובה

מנהלת תפעול וכספים

נילי קלמר

מנהלת תוכניות

מיכל חג'ג'

מפיקה ראשית

חברי העמותה

עו"ד דן להטיו״ר ועד מנהל

עו"ד מיכל דקל-מלינוביץ’חברת ועד מנהל

סמדר תימורחברת ועד מנהל

מיכל רפאלי כדוריחברת ועד מנהל

פיליפ ויילחבר ועד מנהל

יונה ויזנטלחבר ועד מנהל

ויויאן רכיבחברת ועד מנהל

ליסה שילוח-עוזרדחברת ועד מנהל

אורנה ירמות ז״ל

ממשיכים את דרכה של אורנה ירמות

מייסדת קרן קופרו (1956-2018)

עשרים שנים עבדה אורנה ירמות, מייסדת ומנהלת קופרו, למען הקרן והתעשייה הישראלית במסירות ובנדיבות אין קץ, ימים כלילות, כשהיא מובילה את החזון שבו האמינה ובמסגרתו יזמה את שוק הקופרודוקציות אשר התקיים לראשונה בשנת 1999.

ירמות, בוגרת החוג לתורת הספרות באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות, החלה את עבודתה בתחום המדיה בתחקירים ובעריכת תוכן, הייתה ממקימי פורום היוצרים הדוקומנטריים ואף שימשה כמנכ”ל הפורום בין השנים 1998-1999. בנוסף, בשנים שקדמו לקופרו, עבדה ירמות כמפיקה עצמאית של סרטי תעודה שרובם היו לקופרודוקציות בינלאומיות.

מהקמתו של שוק קופרו לפני 23 שנה, קופרו צברה מוניטין בינלאומי והישגים כלכליים ואומנותיים בתחום הקולנוע. בזכות פועלה של ירמות, הצליחה הקרן ליצור שינוי חסר תקדים בהיקפי הקו-פרודוציות של מפיקים ישראלים עם גופים ברחבי העולם ובמכירות והקרנות הקולנוע התיעודי הישראלי.

אורנה יזמה ויצרה אינספור קשרים ושותפיות בינלאומיות עם גופים מקבילים בעולם ויצרה התעניינות משמעותית במאות יצירות הקולנוע הישראליות על ידי גופי שידור ופסטיבלים בעלי שם. הודות לעבודתה ורשת הקשרים הנרחבת שפיתחה, תעשיית הקולנוע הישראלית התפתחה לאורך השנים וצברה שם ומוניטין בינלאומי. שוק קופרו הפך לאחד מאירועי התעשייה הנחשבים והמשמעותיים בארץ ובעולם.

אורנה ירמות ז"ל נפטרה בקיץ 2018 לאחר מאבק אמיץ במחלת הסרטן.

קופרו מחויבת להמשך דרכה של אורנה, ואתר זה מוקדש לזכרה והוקם באדיבות משפחת ירמות.

נהלי פעילות העמותה

הקרן מקיימת אחת לשנה שוק בינלאומי לקופרודוקציות דוקומנטריות ואירועים ותוכניות נוספות במהלך השנה להעשרה ופיתוח פרויקטים בתחום שונים כגון אנימציה ופורמטים חדשניים.

נהלי הגשה:
בשווקים קיימים מסלולים שונים המתאימים לשלבי ההפקה השונים של הסרט. כחצי שנה לפני מועד כל שוק, מתפרסמים קולות קוראים לרישום למסלולים השונים. רשאים להגיש כל מי שעומדים בקריטריונים
הרלוונטיים לכל מסלול, לפי פירוט המופיע באתר העמותה.

ההגשות נעשות בשפה האנגלית.

נהלי עבודה:
1. קופרו שמה לעצמה למטרה לקדם דיאלוג בין יוצרי סרטים ותוכן ישראליים לקהל בינלאומי. לטפח את קהילת יוצרי הקולנוע הישראלי, בני כל הדתות ומכל שדרות החברה; ובעזרתם לתת במה למציאות הישראלית ולמורכבותה החברתית ברחבי העולם;

2. אמות המידה הכלליות למסלולי קופרו השונים: עניין בינלאומי, מפיק מקצועי שהפיק לפחות 2 סרטים בעבר (שלא במסגרת לימודים או פרויקט גמר);

3. דמי ההגשה למסלולים השונים נמוכים על מנת שלא להוות חסם כלכלי ליצירה איכותית שעומדת באמות המידה;

4. הקרן אינה מעורבת במישרין בסינון או בחירת הפרויקטים שיוצגו למסלולים השונים. תהליך הלקטורה מבוצע על ידי לקטורים זרים ונטולי פניות, בעלי מוניטין, ידע ונסיון, אשר מנקדים את הפרויקטים לפי אמות מידה של איכות קולנועית ופוטנציאל עניין לשווקים בעולם;

5. בבואם לבחון את הפרויקט, יתנו הלקטורים ניקוד וחוות דעת מילולית; הלקטורים יקבלו זמן סביר לבחינת הפרוייקטים;

6. לאחר שכל לקטור סיים את בחינת הפרוייקטים יערך דיון של כלל הלקטורים ותתקבל החלטה משותפת של הפרוייקטים אשר ישתתפו בפעילויות השונות;

7. בתום תהליך הלקטורה, בו נבחרים הפרויקטים שמתקבלים למסלולים השונים, מועברות התוצאות לכל המגישים בדוא”ל;

8. יוצרים אשר להם פרויקטים שהתקבלו למסלולי קופרו, מתחילים בתהליך הכנה לקראת הפרזנטציה הפומבית, והדיאלוג עם משקיעים ושותפים פוטנציאלים, אשר יתקיימו במסגרת אירועי החשיפה של קופרו. קופרו תומכת ומייעצת ליוצרים בז’אנרים שונים לאורך כל תהליך ההפקה וההפצה, במהלך אירועי קופרו ולאחריהם.

9. יוצרים שסרטם השתתף במסלולי הפיצ'ינג, ערוץ לשניים, וראף קאט מחוייבים לצרף את הלוגו של קופרו לכתוביות הסיום של הסרט, ואת הכיתוב הבא:
הסרט הופק בעידוד "קופרו – הקרן לשיווק תוכן ישראלי ע.ר."
The film was produced with the endorsement of CoPro – Israeli Content Marketing Foundation RA

לוגו להורדה

דילוג לתוכן